za10groszy.pl oszustwo przez internet.

za10groszy.pl oszustwo przez internet.

za10groszy.pl oszustwo przez Internet.

Jak ludzie tracą swoje pieniądze w bezsensowny sposób.

Zastanawialiście się czy można kupić Laptop za 5 zł? Teoretycznie tak ale w rzeczywistości jest to niemożliwe.

Zapewne większość z was słyszała o praktykach takich serwisów i starają się trzymać z dala od nich. Ale sądząc po wpisach w internecie nie wszyscy są dość uważni aby nie dać się nabrać w machinę groszowych zakupów.

Przybliżę wam krótko sposób działania serwisu

http:/ /www.za10groszy.pl.

Oczywiście najpierw trzeba się zarejestrować a następnie zalogować do serwisu. Kolejną czynnością którą trzeba zrobić to jest wykupienie tzw. BIDÓW. Bidy to wirtualna waluta służąca do licytacji w tych serwisach. Jak już zakupiliśmy pakiet bidów możemy zacząć licytacje. Wszystkie aukcję zaczynają się od 0 zł. Jeden bid wart jest 10 groszy. Każde podbicie ceny w licytacji to w zależności od rodzaju aukcji zużycie od 3 do 9 bidów. Czyli przebijając w aukcji o 1 grosz poświęcamy nasze 30 groszy(3 bidy).  Zakup bidów nie podlega zwrotowi bez względu na to czy wygrałeś licytację czy nie.

Przykładowo w aukcji bierze udział 5 osób to wszyscy w czasie trwania aukcji tracą swoje bidy ale tylko jeden może wygrać. Aukcja polega na tym że zaczynając od zera przebijamy przedmiot o 10 groszy. Jest określony czas na przebicie. Jeżeli po jakimś czasie nikt nas już nie przebije to kupujemy przedmiot za wylicytowaną kwotę. I tutaj się zaczynają schody. Jest prawie niemożliwe aby kupić przedmiot o wartości 2 tys za kilkanaście groszy gdyż podstawiane są tzw. boty które automatycznie przebijają twoją ofertę. Boty to są fikcyjni użytkownicy których tworzą autorzy serwisu aby nie dopuścić do wylicytowania dobrej ceny na aukcji. Oczywiście zapewne co jakiś czas boty odpuszczają ale to dzieje się tylko wtedy gdy cena jest taka która zadowala właściciela serwisu.  Przykład działania botów zobaczycie na poniższym filmiku.

 W tym artykule chciałem tylko wam nakreślić pokrótce działania tego serwisu. Na podobnej zasadzie działa https://sknerus.pl.

Pewnej oszukanej osobie nawet chciało się napisać bloga o tym serwisie aby przestrzec naiwnych ludzi przed skorzystaniem z ich jakże oszałamiającej oferty zakupu nowych towarów po atrakcyjnych cenach.  Polecam wejść  na niego i poczytać co nieco o praktykach tego serwisu. Można go znaleźć pod tym adresem.

za10groszy.pl oszustwo przez internet.

Obyście nie skończyli jak pewien łodzianin http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9133936,lodzianin-stracil-25-tys-zl-na-aukcji-internetowej,id,t.html który stracił 2,5 tys złotych w serwisie  https://sknerus.pl. Nie wróże temu panu pozytywnego zakończenia sprawy gdyż siedziby takich firm rejestrowane są m.in. na Cyprze albo w Panamie czyli znajdują się poza zasięgiem jurysdykcji państwa polskiego.

Jak widać autorzy serwisu mieli świetny pomysł aby zarobić na naiwności ludzkiej. Niestety ale ludzie dalej nabierają się na ich sztuczki. Żyjemy w takiej Polsce a nie innej gdzie spora grupa osób próbuje coś kupić „za grosze” nie będąc świadoma zasad działania takich serwisów. Dlatego przestrzegam z korzystania z tych dwóch wyżej wymienionych serwisów oraz im podobnych.

Przykro mi tylko z tego powodu iż nawet takie znane marki jak Polsat, TVN, Discovery Channel współpracują z tymi oszustami. Ponadto wiele informacji o serwisie za 10 groszy można było przeczytać w znanych magazynach takich jak Wprost, Super Express, Fakt, Playboy i wielu innych bardzo popularnych gazetach w naszym kraju. Nawet znany portal internetowy Onet to reklamuje.

za10groszy.pl oszustwo przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *