Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

     Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Jest takie powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Możliwe że nie dają, ale wiele nam ułatwiają, więc co robić by mięć ich więcej?

jak skutecznie oszczędzać pieniądze?
Sposobów na oszczędzanie pieniędzy w internecie jest cała masa. Niestety nie każdy z nich jesteśmy w stanie  z powodzeniem wprowadzić do naszego codziennego życia. Postaram się pokrótce wybrać najprostsze, które z powodzeniem wykorzystamy:

1. Zanim coś kupisz warto przemyśleć zakup ponieważ obecnie jest wiele pseudo promocji, które w gruncie rzeczy są droższe niż cena produktu nie objęta tą produkcją. Kolejną rzeczą, którą trzeba mieć na uwadze jest marka. Na rynku dostępnych jest wiele lepszych i tańszych produktów, które nie mają wielkiej marki.

2. Statystycznie więcej wydajemy płacąc kartą niż gotówką. Bierze się to między innymi z tego, że płacąc kartą nie mamy do końca kontroli ile wydajemy przez co tracimy rachubę.

3. Gotowanie w domu jest ważne dla skutecznego oszczędzania ponieważ pomimo tego, że musimy poświęcić swój czas to korzyści są dużo większe bo zaoszczędzimy sporo pieniędzy to dodatkowo mamy wpływ co dokładnie jemy i jemy zdrowiej.

4. Jeśli chcesz dodać coś do swojej garderoby warto poszukać wyprzedaży. Towar na wyprzedaży nie jest gorszej jakości, a znacznie tańszy.

5. Rzuć palenie. Wszyscy mamy świadomość  szkodliwości papierosów oraz ich ceny. Paląc średnio jedną paczkę papierosów w skali miesiąca wydajemy ok.300 zł, a w skali roku wydatek wzrasta do ok. 3600 zł.

6. Skarbonka. Warto stosować metodę 5 złotych mianowicie wrzucamy do skarbonki każde 5 zł jakie mamy. Jest to nie duża kwota, ale szybko można uzbierać większą kwotę.

7. Nie podpisuj długo terminowych umów (np. abonament). Co chwile na rynku pojawiają się tańsze oferty i krótsze terminy umów dają możliwość szybszej zmiany oferty.

8. Przed zakupami zrób listę zakupów, które rzeczywiście potrzebujesz. Kolejnym krokiem jest trzymanie się tej listy podczas zakupów.

jak skutecznie oszczędzać pieniądze?
„grosz do grosza, a będzie kokosza”.

Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *