Jak zapłacić niższe OC. Porównywarki.

Ubezpieczenie OC.

Każdy z nas posiadając samochód musi liczyć się z jednym jakże ważnym kosztem dotyczącym naszego pojazdu. Raz na rok musimy opłacić obowiązkową składkę OC. Zapewne wszyscy słyszeliśmy jak nie z telewizji to z Internetu, że przez ostatni rok podrożały ubezpieczenia komunikacyjne. W roku 2015 ceny ubezpieczeń OC wzrosły średnio o 19%, z kolei w 2016 aż o 55 %. Niestety ale rok 2017 też przyniósł nam znaczne podwyżki cen i raczej nie zanosi się na to by ceny polis miały się ustabilizować. Polska Izba ubezpieczeń podała, że kierowcy w 2016 roku przeznaczyli 11,6 mld złotych na zakup polis OC, czyli prawie 40 % więcej niż rok wcześniej. Każdy klient noszący się z zamiarem kupna polisy chce to zrobić jak najtaniej.

Porównywarki OC

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zapłacenie mniejszego ubezpieczenia OC jest skorzystanie z porównywarek internetowych. Po wypełnieniu formularza danymi dotyczącymi kierowcy oraz samochodu przedstawione zostaną oferty kilkunastu ubezpieczycieli. Najbardziej popularne porównywarki ubezpieczeń OC to :

https://rankomat.pl

https://www.mfind.pl

https://ubea.pl

Korzystając z takiej porównywarki jesteśmy w stanie zaoszczędzić na polisie OC nawet kilkaset złotych. Możemy również zaoszczędzić nasz czas. Po obliczeniu OC wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela i wykupić polisę.

Nie zawsze każda wyszukiwarka przedstawi nam oferty z wszystkich dostępnych firm na rynku. Przeważnie wyszukiwarka posiada w swojej bazie wyniki z kilkunastu firm. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują okresowe promocje, które niekoniecznie musza być uwzględnione w wyszukiwarce. Przykładowo szukałem ostatnio najlepszego dla mnie OC. Skorzystałem oczywiście z wyżej wymienionych wyszukiwarek. Mój samochód to Opel Astra 2, rok 1998, kierowca 32 lata, zniżki za bezszkodową jazdę -60%. Znalezione oferty były w przedziale od 659 zł do nawet 1259 zł. W jednej z porównywarek nie została jednak wyświetlona oferta firmy której z usług kiedyś korzystałem. Postanowiłem więc wejść na ich stronę i przeliczyć w ich kalkulatorze składkę. Oczywiście musiałem podać wszystkie te same dane jakie wpisałem wcześniej w wyszukiwarce. Okazało się, że oferta przedstawiona na ich stronie opiewała na kwotę 614,76 zł(z NNW 643,52zł), gdyż mieli jeszcze dodatkową ofertę za zakup polisy online -10%.

OC

U aktualnego ubezpieczyciela została mi przedstawiona oferta 783 zł(przy płatności kartą 743,85 zł) więc wypowiedziałem dotychczasową umowę.

OC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypowiedzenie OC

Jeżeli nie wiecie jak napisać wypowiedzenie OC proponuję skorzystać z tej strony. Bardzo przydatna strona, w której po wprowadzeniu kilku niezbędnych informacji wygeneruje się nam gotowe do druku wypowiedzenie. Jest też tam baza adresów pod które możemy je wysłać.

Wydawać by się mogło, że jeżeli rok wcześniej zapłaciliśmy najniższe ubezpieczenie w naszym towarzystwie to w tym roku tez tak powinno być. Nic bardziej mylnego. Niestety zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe oferują znacznie lepsze oferty nowym klientom. W moim przypadku oszczędność na ubezpieczeniu wynosiła 100 zł.

Dodatkowe zniżki

Pamiętajmy też, że większość towarzystw ubezpieczeniowych „preferuje” jednorazową składkę i oferuje za to dodatkowe zniżki. Ekstra rabat często możemy także uzyskać płacąc za naszą polisę kartą. Musimy też wiedzieć, że oferty uzyskane w porównywarkach mają swój „termin ważności”. Może okazać się, że wycena którą zrobimy po upływie 30 dni będzie się różniła od aktualnej. Związane to jest z podwyżkami, których na razie nie widać końca. Nie zostawiajmy zakup nowej polisy na ostatnią chwilę, ponieważ im bliżej końca obowiązywania starej cena OC może wzrosnąć. Może okazać się, że 2 dni przed wygaśnięciem naszego ubezpieczenia będziemy musieli zapłacić jeszcze więcej niż wyliczaliśmy wcześniej. Na zdjęciu poniżej widzimy jak różni się oferta na dzień przed końcem upływu ważności OC(30 dni wcześniej najtańsza oferta wynosiła 659 zł).

Pamiętajmy również, że za brak ubezpieczenia OC samochodu osobowego zapłacimy nawet 4000 zł. Jeżeli nie posiadamy ważnej polisy a spowodujemy kolizję to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci odszkodowanie poszkodowanemu a później wystawi nam rachunek, który niestety będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Zatem zastanówmy się czy to się nam opłaci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *