Darmowy dysk internetowy – jaki wybrać?

Darmowy dysk internetowy - jaki wybrać?

Darmowy dysk internetowy – jaki wybrać?

Wirtualne dyski internetowe zapewniają nam wygodny dostęp do plików z każdego miejsca na świecie. Nie masz przy sobie pendriva a potrzebujesz przenieść plik do innego komputera? Żaden problem, dysk internetowy przyjdzie ci z pomocą. Posiadają one różne pojemności które czasami możemy bezpłatnie powiększyć. Wystarczy polecić usługę znajomemu a dostaniemy dodatkowe MB do naszej chmury. Poniżej przedstawię pięć najbardziej znanych wg mnie usług oferujących darmową przestrzeń dyskową.

OneDrive

Zaletą tej chmury jest integracja z systemami Windows 8 i Windows 10 oraz z pakietem biurowym MS Office(Word, Excel i Power Point). Minusem dość mała przestrzeń dyskowa – 5 GB. Wymagane jest konto Microsoft.

Dropbox

Zaletą tego dysku internetowego jest dostęp z wszystkich platform poczynając od Windowsa po Linuxa. Największa wadą jest ilość dostępnego miejsca – tylko 2 GB które możemy powiększyć o dodatkowe 0,5 GB za każde polecenie.

Dysk Google

Zaletą tego dysku jest przestrzeń – 15 GB(Limit jest współdzielony z dyskiem Google, zdjęciami Google i pocztą Gmail).

Hubic

Niewątpliwie za tym dyskiem przemawia duża ilość dostępnego miejsca – 25 GB oraz brak ograniczenia wielkości pojedynczego pliku. Wadą jest brak integracji z innymi usługami.

MEGA

Aktualnie usługa z największą pojemnością dyskową – 50 GB. Dzięki bardzo dobremu szyfrowaniu jest to bardzo bezpieczny dysk. Można wysłać znajomemu link do naszego pliku wraz z kluczem deszyfrującym. Mimo że usługa prężnie działa to jej przyszłość nie jest już taka pewna. Została ona stworzona po to aby każdy mógł umieszczać na dowolne treści, nawet materiały pirackie i niezgodne z prawem. Mega może w przyszłości podzielić los Megaupload które zostało zamknięte w 2012.r.

Darmowy dysk internetowy – jaki wybrać?

 OneDrive  5 GB  LINK
 Dropbox  2 GB  LINK
 Dysk Google    15 GB  LINK
 Hubic  25 GB  LINK
MEGA  50 GB  LINK

Zanim umieścimy coś w naszym internetowym dysku zastanówmy się dwa razy. Mimo że każda firma zabezpiecza nasze pliki w różny sposób. Jedni lepiej drudzy gorzej, to nie mamy pewności w 100% że nasze pliki nie „wyciekną” do sieci. Sami wiecie co ówcześni hakerzy potrafią. Usługa powstała ta po to aby ułatwić nam prace i przekazywanie danych ale korzystajmy z tego z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *