Co zainstalować po formacie? Najlepsze darmowe programy.

Co zainstalować po formacie

Co zainstalować po formacie? Najlepsze darmowe programy.

Zawsze zastanawiamy się jakie programy powinniśmy zainstalować
na „czystego” Windowsa. Przedstawiam listę darmowych programów
które warto mieć. Poniżej najbardziej popularne wg was
odtwarzacze wideo, antywirusy, przeglądarki www, edytory graficzne i inne.

Co zainstalować po formacieALLPlayer

ALLPlayer to popularny, polski program do oglądania filmów oraz słuchania muzyki, który dzięki wbudowanym kodekom jest w stanie odtworzyć praktycznie każdy multimedialny format pliku.

http://www.allplayer.org/pl/

Co zainstalować po formacievLC

vLC Media Player to to darmowy odtwarzacz multimedialny Aplikacja bez problemów odtwarza wszystkie formaty plików audio i wideo, strumienie internetowe oraz płyty DVD i Blu-ray.

http://www.videolan.org/vlc/index.pl.html

 

Co zainstalować po formacieAVAST

Darmowy program antywirusowy Avast to aktualnie jeden z najlepszych programów tego typu dostępny na rynku. Program oferuje skuteczną ochronę komputera przed różnego rodzaju zagrożeniami płynącymi z internetu, jak wirusy, programy szpiegujące (spyware), konie trojańskie, rootkity i inne złośliwe oprogramowanie (malware).

https://www.avast.com//pl-pl/index

 

Co zainstalować po formacieAVG

Darmowy antywirus przeznaczony do zastosowań niekomercyjnych, czyli domowych. Zapewnia on podstawową ochronę naszego komputera przed wieloma zagrożeniami. AVG AntiVirus 2017 Free Edition skutecznie zabezpiecza peceta przed działaniem wirusów, trojanów, programów szpiegujących (spyware), rootkitów oraz innego złośliwego oprogramowania.

http://www.avg.com/pl-pl/free-antivirus-download

 

Co zainstalować po formacieChrome

Bezsprzecznie najbardziej popularna przeglądarka. Przeglądarkę Goo­gle wyróżnia na tle konkurencji dostępność mnóstwa rozszerzeń, które można pobrać z Chrome Web Store, prostota instalacji czy wbudowany Flash Player, który aktualizowany jest wraz z przeglądarką

https://www.google.pl/chrome/browser/desktop

Co zainstalować po formacieMozilla Firefox

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Charakteryzuje się wygodnym i nowoczesnym interfejsem, wysoką wydajnością, zaawansowanym bezpieczeństwem podczas przeglądania witryn internetowych

https://www.mozilla.org/pl/firefox/new

Co zainstalować po formacieIrfanView

Najbardziej popularna darmowa(do zastosowań niekomercyjnych)  przeglądarka plików graficznych z wbudowanymi podstawowymi funkcjami edycji obrazów. Obsługuje większość najpopularniejszych formatów graficznych.

http://www.irfanview.pl/irfanview/pobierz

 

Co zainstalować po formacieGIMP

Gimp to jedno z najlepszych darmowych narzędzi to obróbki grafiki oraz zdjęć, a także do jej tworzenia. Aplikacja posiada mnóstwo opcji, możemy w niej robić prawie wszystko z naszym zdjęciem. Możemy zmieniać rozmiar, wycinać grafikę, zmieniać kolory do woli, poprawiać jakość, usuwać szumy, poprawiać kolory zdjęć.

https://www.gimp.org/downloads

 

Co zainstalować po formacieCcleaner

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych.

https://www.piriform.com/ccleaner

Co zainstalować po formacie7-ZIP

7-Zip jest darmowym programem służącym do archiwizacji plików. Stanowi mocną konkurencję dla bardzo popularnych WinRAR i WinZip.

http://7-zip.org.pl

Co zainstalować po formacieAdobe Reader

Adobe Reader to oficjalna aplikacja Adobe, służąca do przeglądania i drukowania dokumentów w formacie PDF https://pl.wikipedia.org/wiki/Portable_Document_Format   . Myślę, że każdy miał styczność z plikami w tym formacie. Spora ilość poradników, instrukcji czy prezentacji jest dostępnych jako pliki PDF, więc warto go zainstalować, bo prędzej czy później program ten na pewno nam się przyda.

https://get.adobe.com/pl/reader/otherversions/

 

Co zainstalować po formacieJDownloader

JDownloader to jeden z lepszych programów służących do pobierania plików z Internetu. Swoją popularność aplikacja zawdzięcza bardzo przydatnej funkcji pobierania plików z serwerów Catshare, Depositfiles, Rapidgator, Turbobit, ale także Chomikuj.pl, Wrzuta.pl, itp. również dla użytkowników, którzy nie posiadają kont Premium. Program umożliwia równoczesne pobieranie wielu plików, rozpoznawanie kodów Captcha, automatyczne wypakowywanie archiwów i wiele więcej.

http://jdownloader.org/download/index

Co zainstalować po formacieK-Lite Codec Pack

Zbiór kodeków VFW/ACM, DirectShow, oraz przeróżnych filtrów, potrzebnych do działania najpopularniejszych multimediów. Ta paczka zawiera wszystkie kodeki potrzebne do odtwarzania multimediów.

http://www.codecguide.com/download_kl.htm

Oczywiście znajdzie się jeszcze kilka godnych polecenia programów, które można zainstalować zaraz po formacie naszego komputera, a których nie wymieniłem. Skupiłem się nad tymi najbardziej popularnymi i najczęściej pobieranymi z internetu.

Mam nadzieję, że artykuł ten przypadnie wam do gustu i po przeczytaniu będziecie wiedzieli co zainstalować po formacie na swoim komputerze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *