Cała prawda o smogu

Cała prawda o smogu

Cała prawda o smogu.  

Co to jest Smog?

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza wysokim stężeniem toksycznych gazów i mgły. Dodatkowo smogowi pomaga duża zawartość wilgoci w powietrzu oraz brak wiatru.
Smog jest coraz większym problemem który dotyczy mieszkańców polskich miast i wsi. Coraz częściej można zaobserwować ludzi którzy mają założone na nos maseczki. Nie ma co się dziwić bo normy mierzące zanieczyszczenie powietrza są często kilkukrotnie przekroczone. 

Wdychanie smogu powoduje wiele groźnych chorób bądź schorzeń m.in zaliczamy do nich:

 • alergie,
 • astmę,
 • niewydolność oddechowa,
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli,
 • nowotwory,
 • choroby układu krążenia,
 • duszności, nierówna praca serca, ból w klatce piersiowej,
 •  inne schorzenia oskrzeli i dróg oddechowych.

        Przyczyny smogu
       W powszechnej opinii publicznej oraz w mediach panuje przekonanie że za smog odpowiadają: ogrzewanie domów węglem oraz spaliny samochodowe. Jest w tym też racja. Podam za przykład polskie miasto Bełchatów, w którym jest jedna z największych elektrowni węglowych w Europie oraz duża liczba samochodów.

  Dane są za rok 2012 /2013, ale to nie znaczy, że wtedy elektrownia nie była czynna, a samochody w całym Bełchatowie nie jeździły. Jak widać da się tam normalnie oddychać.

  Problemem w gruncie rzeczy nie jest sam węgiel tylko to co rzeczywiście jest spalane w piecu. Wiadomo nie od dziś że ludzie palą w piecu czym popadnie aby tylko się ogrzać. Dużą grupę ludzi zwyczajnie nie stać aby zwracać uwagę na to co jest spalane w ich piecu.

  Drugie dno

  ×   Należy zwrócić uwagę na to co faktycznie powoduje to zanieczyszczenie i podjąć właściwe kroki które będą się sprowadzać do podniesienie pomocy dla uboższych ludzi. Zaowocuje to zmniejszeniem spalania szkodliwych substancji.
  ×  Trzeba zwrócić uwagę na to kto na tym wszystkich ”korzysta” czyli producenci bardzo drogich, nowoczesnych, wciąż nie do końca przetestowanych technologii (niby eko ). Dodatkowo nie można zapomnieć o naszych sąsiadach Niemcach którzy nie chcą mieć obok siebie tak silnej konkurencji. Polska posiada jedne z największych złóż węgla i nie tylko. Niemcy stopniowo odchodzą od elektrowni jądrowych i wracają do węglowych, a u nas w Polsce niby powodują zanieczyszczenia i są nie rentowne przez co zamykane.

  Również inwestowanie w elektrownie wiatrowe itp. jest niekorzystne dla zwykłych obywateli, bo są strasznie drogie. Chociaż są przyznawane dotacje to i tak pieniądze z nieba nie spadają i aby one były w obrocie muszą wzrosnąć podatki. Robi się koło i cierpi na tym zwykły obywatel którego nie stać na ekologiczne i drogie źródła energii.

                 

  Cała prawda o smogu
  Cała prawda o smogu


  Wniosek

       Zdecydowanie należy dbać o nasze wspólne środowisko i to nie ulega żadnej wątpliwości.
  Nie można zapominać o zdrowym rozsądku i warto trzeźwo patrzeć na całą sytuacje a przede wszystkim nie ulegać manipulacji zachodnich mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *