Bateria w telefonie – co warto wiedzieć?

Większość z nas nie wyobraża sobie życia codziennego bez smartfona. Zapewnia on nam swego rodzaju komfort, ponieważ nie tylko służy nam do kontaktu z naszymi bliskimi, ale daje nam ogromne możliwości m. in zarządzanie finansami, sprawdzaniem poczty i przede wszystkim multimedia.

Wszystkie powyższe funkcje zużywają ogromne ilości energii, przez co bateria nie trzyma tyle ile byśmy sobie tego życzyli. Poniżej znajdują się cenne rady, dzięki którym zadbamy o nasze baterie w odpowiedni sposób.

1. Mądre ładowanie

Powszechnie panuje teoria, która głosi, że aby bateria długo „trzymała” należy rozładować ją do zera i dopiero wtedy rozpocząć ładowanie. Niestety ta zasada obowiązuje w przypadku starszych modeli telefonów, które posiadają baterie niklowo-kadymowe. W odniesieniu do smartfonów w których mamy już baterie litowo-jonową jest to błędna teoria. W celu utrzymania długiej żywotności baterii musi być ona często ładowana tzn. optymalnie jest rozpocząć ładowanie naszego telefonu w momencie kiedy wskaźnik baterii pokazuje 50-80 % naładowania.
Jeśli nasze smartfony często rozładujemy do 0% skutkuje to utratą żywotności baterii.
bateria
2. Długość ładowania

Dla naszych baterii w smarftonach nie ma dużego znaczenia czas podłączenia jej do ładowarki, ponieważ przy naładowaniu się jej do pełna przestaje pobierać energię. Możemy zatem w spokoju zostawić podpięty telefon do sieci przez całą noc. Warto pamiętać o tym żeby nie przegrzewać baterii. Skutkuje to utratą żywotności. W tym celu jeśli jest możliwość, to dobrze jest wyciągnąć telefon z etui.

3. Akcesoria

Istotnym czynnikiem dla żywotności naszych baterii są odpowiednie ładowarki. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie oryginalnych ładowarek jak również baterii. Jeśli już mamy zamienniki to starajmy się żeby były one wyższej jakości.
bateria
4. Dodatkowe porady

Ponadto możemy kontrolować sami zużycie naszej baterii poprzez:
– zmniejszenia podświetlenia,
– tryb oszczędzania energii,
-wyłączenie aplikacji w tle,
-wyłączenie transmisji danych,
powerbank.
bateria

Ciekawą alternatywą dla ładowania za pomocą kabla jest wykorzystanie coraz to popularniejszego ładowania bezprzewodowego. Stosowanie powyższych rad wydłuży nam czas korzystania z naszych smartfonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *